Celem polityki UE jest zapewnienie bezpiecznych szczepionek obywatelom UE. W dobie pandemii szczepionki na koronawirusa to bez wątpienia temat, na który wszyscy poszukują informacji. W odpowiedzi na zapotrzebowanie obywateli, Parlament Europejski udostępnia najnowsze aktualności dotyczące szczepionek i ich dystrybuowania na swojej stronie internetowej:

NAJNOWSZE INFORMACJE dot. SZCZEPIONEK PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI NA STRONIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Witryna pozwala dowiedzieć się więcej o szczepionkach na koronawirusa, kampaniach szczepień w całej UE oraz o tym, jak Parlament Europejski wspiera i kontroluje ich przebieg. Ponadto, korzystając z poniższych linków można dowiedzieć się więcej o harmonogramie reakcji UE na pandemię.

REAKCJA UE NA KORONAWIRUSA: LINK

KORONAWIRUS: OŚ DZIAŁAŃ UE: LINK

Ponadto Komisja Europejska uruchomiła specjalną witrynę poświęconą strategi szczepień: LINK . Na stronie znajdziemy m.in podstawowe informacje na temat szczepień UE, zabezpieczenia wystarczającej liczby dawek szczepionek, raporty o bezpieczeństwie, założenia unijnej strategii dotyczącej szczepionek, opinie ekspertów i pacjentów oraz powiązane dokumenty.

Zapraszamy także do odwiedzenia podstrony Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej – znajdziemy tam m.in odnośniki do witryny Światowej Organizacji Zdrowia, w pełni poświęconej pandemii COVID-19.

STRONA RADY: COVID-19:BADANIA I SZCZEPIONKI