Uroczysty finał konkursu i wystawa „Let the Star Shine”

Uroczysty finał konkursu i wystawa „Let the Star Shine”

Dnia 19. czerwca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się uroczyste podsumowanie europejskiego konkursu „Let the Star Shine” .Wydarzaniu towarzyszyło otwarcie wystawy przedstawiającej „Gwiazdy regionu”, czyli zwycięskie projekty w kategoriach: innowacje w mieście, zielone miasto, transport publiczny, rewitalizacja miejska oraz społeczno-ekonomiczna stymulacja. W organizację konkursu, zaangażowany był Jan Olbrycht wraz z ośmioma innymi eurodeputowanymi z  Europejskiej Partii Ludowej.

„Let the Star Shine” to inicjatywa, której celem jest przyciągnięcie uwagi i promocja pozytywnych przykładów i inspirujących rozwiązań wykorzystania funduszy europejskich. W uroczystej gali w Brukseli na zaproszenie posła Jana Olbrychta do Parlamentu Europejskiego w Brukseli wzięli udział reprezentanci zwycięskich projektów z miast: Jaworzno – laureat w kategorii „Aktywizacja społeczna i gospodarcza” , Czerwionka – Leszczyny – finalista w kategorii ” Rewitalizacja miejska”, Bielska – Białej – pionier „Innowacji w miastach”, Myszkowa – laureata kategorii „Zielone miasto” oraz Tychów – zwycięzcy w kategorii „Transport publiczny”. Otwarcia wystawy „Let the Stars shine”, której celem jest szerzenie wiedzy i promocja możliwości płynących z wykorzystania środków UE w regionach, dokonał poseł PO, współprzewodniczący grupy EPL do spraw komunikacji Tadeusz Zwiefka.Wystawę, którą współtworzyło będzie 40 projektów z 9 różnych krajów  można było oglądać  w dniach 18-21 czerwca w budynku Europarlamentu. Wydarzenie zostało wyróżnione uwagą zagranicznych mediów oraz cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Zaangażowanie posła Jana Olbrychta w promowanie wartościowych projektów współfinansowanych ze środków UE wynika z chęci podkreślenia korzyści płynących z członkostwa w Unii Europejskiej. Zadaniem konkursu jest przyciągnięcie uwagi do projektów, które znacząco poprawiają komfort życia obywateli UE. Zdając sobie sprawę jak ważne jest realizowanie aktywnej polityki regionalnej, projekt „Let the Starts Shine” w klarowny sposób ukazuje jak środki unijne poprawiają otoczenie ludzi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach konkursu „Let the Stars Shine”.

<< Wstecz