„Strategia dla Polski” – debata Platformy Obywatelskiej w Krynicy

„Strategia dla Polski” – debata Platformy Obywatelskiej w Krynicy

Czołowi politycy i eksperci Platformy Obywatelskiej spotkali się przy okazji Forum Ekonomicznego w Krynicy. Odbywające się od 1990 roku Forum jest jednym z najważniejszych miejsc dyskusji polityków i przedsiębiorców w Europie.

Przy okazji tegorocznej, 26. edycji tego wydarzenia, Platforma Obywatelska zorganizowała debatę poświęconą najważniejszym wyzwaniom jakie stoją przed naszym krajem w najbliższych latach. W prowadzonym przez europosłankę Różę Thun panelu „Strategia dla Polski”, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, europoseł prof. Dariusz Rosati oraz Jan Olbrycht zabrali głos na temat kluczowych kwestii związanych z miejscem Polski w zmieniającej się Europie i zglobalizowanym świecie.

2016.09.07_Krynica_6

W czasie rozmowy wiele miejsca poświęcono sprawom europejskim i aktualnej pozycji Polski w Europie.

W walce o polskie interesy w Unii Platforma często bywa osamotniona – alarmował Jan Olbrycht.

Zabierając głos w debacie Jan Olbrycht podkreślił, że najważniejsze dla przyszłości naszego kraju będzie umiejętne prowadzenie polityki europejskiej. Niestety, w zabieganiu o polskie interesy w Brukseli Platforma Obywatelska często bywa osamotniona – zauważył Jan Olbrycht. Jego zdaniem PiS nie jest zainteresowane sprawami europejskimi i traktuje je wyłącznie jako narzędzie wykorzystywane w polityce wewnętrznej. Szkodliwa dla Polski jest chociażby bierna postawa posłów PiS w pracach nad rewizją budżetu Unii.

Poza udziałem w debacie przedstawiciele Platformy spotykali się w Krynicy politykami, samorządowcami i przedsiębiorcami z kraju i zagranicy.

<< Wstecz