Rozpoczyna się Kongres Europejskiej Partii Ludowej na Malcie

Rozpoczyna się Kongres Europejskiej Partii Ludowej na Malcie

Dzisiaj rozpoczyna się Kongres Europejskiej Partii Ludowej (EPL) na Malcie, który potrwa do 30 marca. Jest on połączony ze spotkaniami studyjnymi Grupy EPL, w których po raz kolejny uczestnuczy poseł Jan Olbrycht.

Najpierw poseł Olbrycht weźmie udział w panelu na temat utrzymania stabilności finansowej i rozwoju gospodarczego UE po Brexicie. Prof. dr. Hans-Peter Burghof, wykładowca na Uniwersytecie w Hohenheim, wygłosi swoje przemówienie, po którym odbędzie się dyskusja. Tego dnia odbędzie się także posiedzenie Komitetu Rezolucyjnego partii EPL i debata polityczna na temat frontu bezpieczeństwa wschodniego opartego na wspólnych wartościach. Następnie będzie miało miejsce połączone seminarium Europejskiej Partii Ludowej i Grupy EPL na temat przyszłości partnerstwa południowego. Mowę przewodnią wygłosi Johannes Hahn, komisarz europejski ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia. Nie zabraknie także wypowiedzi specjalistów z dziedziny strategii i spraw zagranicznych, m. in. Samiego Nadera, Dyrektora Instytutu Strategii w Lewancie, czy Tonio Borga, wykładowcy na Uniwersytecie w Malcie.

W środę zostanie zorganizowana także pierwsza sesja plenarnej Kongresu EPL, której kluczowym punktem będzie debata polityczna na temat przyszłości Europy m.in. z Hermanem Van Roompuy’em, byłym przewodniczącym Rady Europejskiej. Dzień zakończy seminarium Sieci Idei Europejskich, think tanku Grupy EPL,  na temat walki z populizmem.

W czwartek poseł Olbrycht weźmie udział w panelu, w którym uczestnicy będą mieli okazję debatować nad prawidłowym zarządzaniem podatkowym, przeciwdziałaniem niepłaceniu podatków i praniu brudnych pieniędzy. Następnie odbędzie się druga sesja plenarna Kongresu partii EPL, na której poruszone zostaną m.in. kwestie przeciwdziałania islamskiemu terroryzmowi, co jednocześnie zakończy zjazd partii i grupy politycznej EPL na Malcie.

Europejska Partia Ludowa zrzesza ugrupowania chadeckie z całej Europy. Z Polski należą do niej politycy PO i PSL.

Zdjęcie: @ EPP

<< Wstecz