Zakończył się Europejski Tydzień Regionów i Miast

Zakończył się Europejski Tydzień Regionów i Miast

Jak co roku poseł Jan Olbrycht aktywnie uczestniczył w seminariach w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast odbywających się w Brukseli.

W poniedziałek podczas debaty telewizyjnej pt. „Czy regiony i miasta przeforsują swoją wizję Unii Europejskiej?”, zorganizowanej przez Europejski Komitet Regionów i PAP, Jan Olbrycht debatował o przyszłości polityki spójności w kontekście stanowiska przedstawionego przez rząd RP oraz polskie regiony.

W środę z kolei podczas seminarium organizowanego przez Radę Gmin i Regionów Europy (CEMR) odniósł się do wizji Europy bardziej innowacyjnej oraz zrównoważonej. Podkreślił w debacie, że dyskusja o przyszłości UE związana z Brexitem oraz kształtem przyszłego wieloletniego budżetu UE “jest szansą, aby miasta i regiony mogły powiedzieć, czego oczekują od UE”. Po południu debatował o przyszłości polityki spójności z przedstawicielami różnych europejskich regionów.

Europejski Tydzień Regionów i Miast jest największym corocznym wydarzeniem związanym z polityką regionalną, w którym uczestniczą przedstawiciele europejskich samorządów, eksperci, politycy oraz przedstawiciele administracji różnego szczebla.

Podczas tegorocznej 15 już edycji Komisja Europejska zaprezentowała VII sprawozdanie dotyczące spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej, które zawiera pierwsze elementy przyszłej polityki spójności w następnej perspektywie finansowej po 2020 roku.

Wiecej informacji o Europejskim Tygodniu Regionów i Miast

 

<< Wstecz