Prześladowanie Chrześcijan na świecie

Prześladowanie Chrześcijan na świecie

Podczas trwającej sesji plenarnej posłowie debatowali na temat prześladowania Chrześcijan na świecie. Jan Olbrycht podkreślił podczas swojego wystąpienia ogromną rolę kościołów np. w polityce zagranicznej, w szczególności w rozwiązywaniu konfliktów. Odniósł się w tym kontekście do sytuacji na Bliskim Wschodzie:

„Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie byli gwarantem pewnej stabilności. Przez ich wkład w edukację czy służbę zdrowia stanowili oni bufor między zwalczającymi się stronami od bardzo wielu lat. Nie da się zatrzymać konfliktu w tym regionie, jeżeli nie zagwarantuje się tam obecności Chrześcijan. Dlatego Unia Europejska i jej służby zewnętrzne nie mogą być obojętne wobec tego faktu.”

Podczas debaty Jan Olbrycht wskazywał poza tym, że Chrześcijanie są częścią kościołów. „Chrześcijanie są kościołem, więc prześladowanie Chrześcijan jest prześladowaniem kościołów.” – mówił. Argumentował, że trzeba wspierać organizacje, które wspierają kościoły takie jak fundacja Church in Need (Kościół w potrzebie), która opublikowała niedawno raport na temat prześladowania Chrześcijan na świecie.

Zobacz wystąpienie Jana Olbrychta podczas sesji plenarnej.

 

 

<< Wstecz