Co zmieniło się w Polsce dzięki środkom unijnym? Ile projektów zostało zrealizowanych w Polsce przy wsparciu funduszy z UE? Na te pytanie oraz na wiele innych można uzyskać odwiedzając serwis Mapa Dotacji.

Mapa Dotacji to witryna internetowa, która prezentuje jakie projekty, gdzie i ile z nich uzyskało współfinansowanie z Funduszy Europejskich. Dzięki serwisowi mamy dostęp do przeglądu inicjatyw realizowanych na terytorium Polski w trzech perspektywach: 2004 -2006, 2007 – 2014 oraz obecnej, 2014- 2021. Obecnie, na bogate zasoby Mapy Dotacji, składa się aż 256 926 projektów.

Wiele projektów posiada bardzo szczegółowy opis, wzbogacony multimediami – tak, aby każdy mógł zapoznać się ze zmianami, które wprowadziły w polski krajobraz. Co więcej, Mapa Dotacji to projekt otwarty. Oznacza to, że każdy może współtworzyć serwis, dodając zdjęcia i opisy projektów współfinansowanych przez UE.

Jak dodać projekt do Mapy Dotacji?

To proste – wystarczy dodać opis inicjatywy, zdjęcia lub inny materiał. Pierwszym krokiem jest znalezienie właściwej inicjatywy w wyszukiwarce projektów. Następnie, w zakładce „Zdjęcia i opisy internautów” wypełniamy formularz i dodajemy opis lub multimedia i czekamy na akceptację moderatora serwisu.

Warto dodać, że serwis jest na bieżąco aktualizowany i zawiera bieżące informacje dot. wykorzystania funduszy unijnych, w tym przykłady wykorzystania Funduszy Europejskich w walce z pandemią COVID-19 oraz informacje o nowych naborach dla wniosków.

Zapraszamy do odwiedzenia witryny! MAPA DOTACJI