Debata kandydatów na Uniwersytecie Śląskim

Debata kandydatów na Uniwersytecie Śląskim

Wczesnym popołudniem Jan Olbrycht reprezentował Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP w debacie ośmiu kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, która odbyła się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Debata rozpoczęła się od pięciominutowego wystąpienia każdego z kandydatów, podczas którego każdy z nich miał zaprezentować się studentom oraz przedstawić główne punkty swojego programu. Następnie wszyscy kandydaci odnieśli się do aktualnej sytuacji na Krymie w dwuminutowych wystąpieniach oraz odpowiadali na liczne pytania publiczności.

W debacie uczestniczyli obok Jana Olbrychta, Genowefa Grabowska (Europa Plus Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke), Marek Migalski (Polska Razem Jarosława Gowina), Monika Paca (Partia Zieloni), Jacek Sierpiński (Demokracja Bezpośrednia), Halina Sobańska (Sojusz Lewicy Demokratycznej–Unia Pracy), Artur Zawisza (Ruch Narodowy). Organizatorem spotkania był Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.

<< Wstecz