Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

W poniedziałek rozpoczyna się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Posłowie będą uczestniczyli w popołudniowych debatach, m.in. na temat handlu ludźmi, czy Europejskiego Korpusu Solidarności – najnowszego projektu Komisji Europejskiej dla młodzieży. Tego dnia odbędzie się także nadzwyczajne posiedzenie Komisji Budżetowej, w którym weźmie udział poseł Jan Olbrycht.

Wtorkowe posiedzenia rozpoczną debaty na temat pomiarów emisji spalin w sektorze motoryzacyjnym, a także pozwoleń i nadzoru nad częściami, systemami i komponentami montowanymi w pojazdach osobowych. Przed głosowaniami odbędzie się uroczyste posiedzenie, podczas którego przemówi Frank-Walter Steinmeier, Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec. Następnie po południu odbędzie się debata na temat rewizji wieloletnich ram finansowych (WRF), których stałym sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego jest Jan Olbrycht.

Następnego dnia obrady sesji plenarnej rozpocznie kluczowa debata na temat negocjacji z Wielką Brytanią w związku ze złożoną przezeń notyfikacją o zamiarze wystąpienia z Unii Europejskiej. Podczas popołudniowych obrad posłowie będą dyskutować m. in. na temat reakcji UE w sprawie mowy nienawiści, populizmu i fałszywych wiadomości w mediach społecznościowych oraz na temat hurtowych rynków usług roamingu.

W czwartek z kolei eurodeputowani odniosą się do obchodów Międzynarodowego Dnia Romów oraz będą debatować o naruszeniach praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa  m. in. w związku aresztowaniami demonstrantów w Federacji Rosyjskiej, w sprawie sytuacji na Białorusi i Bangladeszu. Glosowania nad decyzjami podjętymi po tych debatach zakończą sesję plenarną w Strasburgu.

Zdjęcie: ©PE

<< Wstecz