Rozpoczyna się sesja plenarna Parlamentu w Strasburgu

Rozpoczyna się sesja plenarna Parlamentu w Strasburgu

Dzisiaj po południu rozpoczyna się druga w tym roku sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Poniedziałkowe debaty skupia się na manipulowaniu badaniami naukowymi przez korporacje wielonarodowe w następstwie badań emisji przez niemiecki przemysł motoryzacyjny. Ponadto posłowie podniosą się do blokowania geograficznego klientów w Internecie.

We wtorek posiedzenie plenarne zostanie wznowione debatą z premierem Chorwacji Andrejem Plenkoviciem na temat przyszłości Europy. Po południu wiceprzewodnicząca Komisji / wysoka przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa przedstawi decyzje przyjęte w sprawie strategii rozszerzenia UE – Bałkany Zachodnie.

Debaty w środę skupia się na aspektach konstytucjonalnych. Posłowie będą debatować m. in. na przyszłym składem Parlamentu Europejskiego, na temat przeglądu porozumienia ramowego w sprawie stosunków między Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską oraz reformy prawa wyborczego Unii Europejskiej.

Sesja plenarna zakończy się w czwartek debatami m. in. na temat ustaleń dotyczących czasu letniego oraz nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa.
Zdjecie:©-European-Union-2015

<< Wstecz