Pierwsza tegoroczna sesja plenarna w Strasburgu

Pierwsza tegoroczna sesja plenarna w Strasburgu

Dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się w Strasburgu pierwsza sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w 2018 roku. Poniedziałkowe debaty zdominują kwestie czystej energii. Posłowie będą również dyskutować nad wdrażaniem strategii makroregionalnych UE oraz nad programem międzynarodowego zarządzania oceanami.

We wtorek Rada i Komisja Europejska przedstawią oświadczenie na temat podsumowania estońskiej prezydencji w Radzie oraz posiedzenia Rady Europejskiej, które odbyło się w dniach 14-15 grudnia 2017 r. Po południu posłowie omówią wsparcie UE na rzecz procesu pokojowego w Kolumbii oraz sytuacje w Iranie.

W środę rano zostanie przedstawiony eurodeputowanym program działań bułgarskiej prezydencji Rady. Odbędzie się również debata z udziałem premiera Irlandii Leo Varadkara na temat przyszłości Europy. Po południu posłowie odniosą się do kwestii wpływu rosyjskiej propagandy na państwa członkowskie UE oraz do wdrażania Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych w państwach członkowskich.

Ostatni dzień sesji plenarnej poświęcony będzie wdrożeniu dyrektywy w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych i potrzeba reformy zawodów regulowanych. Odbędzie się również debata nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa.

Zdjęcie: Parlament Europejski

<< Wstecz