Ostatnia tegoroczna sesja plenarna w Strasburgu

Ostatnia tegoroczna sesja plenarna w Strasburgu

Dzisiaj po południu rozpoczyna się dwunasta w tym roku sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Posłowie będą dyskutować na temat unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS), umowy o partnerstwie UE–Kazachstan oraz przyszłej strategii w zakresie handlu elektronicznego. Wtorkowe debaty poświęcone będą m. in. przedłużeniu okresu obowiązywania Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, sytuacji w Afganistanie oraz europejskiej polityce zagranicznej, bezpieczeństwa i obrony.

W środę rano Rada i Komisja Europejska przedstawią oświadczenie na temat przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej, które odbędzie się w dniach 14 i 15 grudnia, oraz na temat stanu zaawansowania negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem. Przed głosowaniami odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia nagrody im. Sacharowa
przyznanej demokratycznej opozycji w Wenezueli. Po południu posłowie będą debatować m. in. na temat rozszerzenia i wzmocnienia strefy Schengen o Bułgarie, Rumunie i Chorwacje, oraz na temat wdrożenia filaru społecznego.

Sesja plenarna zakończy się w czwartek dyskusją na temat prace Komisji Petycji w roku 2016, europejskiej strategii na rzecz mobilności niskoemisyjnej oraz debatami nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa.

Zdjecie: © European Union 2015

 

<< Wstecz