Co robi dla mnie Europa?

Co robi dla mnie Europa?

„Jaki wpływ ma Europa na nasze życie codzienne? Na miejsca pracy, rodzinę, opiekę zdrowotną, hobby, podróże, bezpieczeństwo, wybory dokonywane przez konsumentów i prawa społeczne? Jak uwidacznia się obecność Europy w naszych miastach, miasteczkach i regionach?” – Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do odwiedzenia strony projektCo robi dla mnie Europa?

 

Co robi dla mnie Europa? to specjalna, wielojęzyczna i interaktywna platforma, która stworzona została przez Biuro Analiza Parlamentu Europejskiego. Platforma ta, która dedykowana jest obywatelom Europy, powstała z myślą, aby przybliżyć Europejczykom korzyści, które niesie ze sobą przynależność do Unii. W zasobach strony znajdziemy bowiem prezentacje efektów pracy m.in. Parlamentu Europejskiego, które służą poprawie jakości życia Europejczyków.  Użytkownicy platformy mają szansę zapoznać się z konkretnymi obszarami działań UE dzięki szeregowi krótkich notatek, które poświęconych aktualnym i istotnym, dla mieszkańców Starego Kontynentu, kwestiom. Projekt Co robi dla mnie Europa? jest wciąż rozwijany i i na bieżąco uzupełniany o nowe elementy świadczące o pozytywnych zmianach w życiu obywateli UE. Zasoby strony pogrupowane są w trzy główne zakładki „W moim życiu”; „W moim regionie” oraz „Obszary działań UE . Interesujące nas treści można z łatwością udostępnić za pomocą ikon łączących portal z najbardziej popularnymi mediami społecznościowymi. Każda notatka posiada także odnośnik stworzony specjalnie  „dla dociekliwych”, który przekieruje nas do opracowania danego zagadnienia przygotowanego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia platformy:  po kliknięciu w link :Co robi dla mnie Europa? , zostaniemy przekierowani na stronę,  której zasoby dostępne są we wszystkich językach UE.

 

<< Wstecz